Puusavalu 26.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere! Umbes 2 aastat tagasi kruusasel metsateel sammhüppeid või kolmikut tehes lõi korraks terava valu vasakusse puusaliigesesse. Mõne aja möödudes see valu kadus, kuid kehvade ilmade korral ja eriti talvel hakkab liiges valutama ning eriti valus on toetamata ette painutada. Saapapaelte kinnipanek tekitab valu puusas ja seljas. Kestval istumisel tugevneb puusas näriv valu. Seistes ja joostes valu puudub. Painutada saab igas suunas, kuid vaid ette kummardades on puusas valu. Kui tavaliselt möödub selline valuperiood nädalaga, siis nüüd on see kestnud enam kui kuu ja ei ole paranemise märke tunda, vaid aegajalt saab valutumalt ettepoole painutada. Eriti valuline ja kange on puus hommikuti. Kui selga liigselt külmetada, siis tulevad vahel ka seljavalud, kuid praegu neid ei ole. Mingeid ravimeid sellele haigusele ei ole senini tarvitanud,teen vaid ülepäeviti tervisejooksu.Olen 56 aastane mees ja kaalun umbes 64 kg. Mida soovitate, kas piisab mingitest võimlemisharjutustest ja tervisejooksust? Tänan!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Eks Te peaksite pöörduma ortopeedi või neuroloogi poole,et differentseerida,kas valu põhjus on puusas või seljas.?

Arvan,et seljast?

DR.K.Meitern