Koksartroos ja valud sääres 13.01.04 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 63 aastane töötav naine bilateraalse koksartroosi diagnoosiga. Eriti tugevasti annab viga tunda vasakus puusas, mille liigesepilu on ka Rö-pildi järgi tugevasti ahenenud ja liigesepinnad ebatasased. Liigesed, eriti just see vasakpoolne, annavad tugevaid, kubemepiirkonda ja reie pealmistesse lihastesse lokaliseeruvaid valuaistinguid, mis tohtrite sõnul olevatki koksartroosile omased.
Aga lisaks puusaliigese valule esinevad vasakul pool öösiti (mõnikord ka päeval puhkeolekus) tugevad valud, mis kiirguvad põlve alla ja jalarandme kohale. Valu on põletav, mõnikord pulseeruv ning ümbritseb nendes kahes kohas jalga poolrõnga kujuliselt, ainult esipinnalt. Kui tõusen ja käin ringi, õnnestub vahel valust vähemalt ajutiselt lahti saada, aga kahjuks mitte alati.
Küsimus: kas eelnimetatud valusid võib panna koksartroosi arvele või on artroos jõudnud ka põlvedesse, mis umbes pool aastat on tugevasti naksunud. Olen 5 kuud tarvitanud suurtes, 3 g annustes glükoosamiini tablette ja Arthryl pulbreid, võtan ka Ibuprofeni 1,2 g päevas.
Olen tänulik, kui leiate aega mulle vastamiseks.

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Eks kosartroosivalud võivad kiirata ka põlve.Neid tuleb eristada mõnikord ishiase valudest,mis kiirgava aga sääre välisküljele.

Dr.K.Meitern