Raksuvad liigesed 12.03.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Olen 23 aastane naisterahvas. Liigesed raksuvad, see ongi minu mure. Kõige hullemad on põlved, vasak põlv raksub kohutavalt valjusti iga küki juures. Vahelduva eduga on põlved haiged olnud juba 8 aastat, kõigepealt parem ja nüüd vasak. Parem põlv raksus ka aastat 2-3, siis läks valulikuks ja kogus vett sisse, mida eemaldati kaks korda. Liigese kõrvale kasvas mingi käega katsutav munakas, mida aga ükski röntgenipilt ei näidanud. Pikem kõndimine oli kolm aastat valulik, siis aga kadus munakas iseenesest ära ja ka valulikkus kadus. Nüüd raksub mul vasak põlv. Kas sama stsenaarium kordub ka selle põlvega? Millest tuleb raksumine ja kas seda ravida saab? Valutavale põlvele olen saanud füsioteraapias soojendusravi, see aitab, aga ajutiselt. Jala sirutajalihased on füsioterapeudi arvates liiga nõrgad, aga kükke teha ma ei tihka just selle raksumise pärast. Kui trennis on palju hüppeid, siis põlv valutab pärast. Maarjamõisas vaatas kirurg minu põlve pilte ja katsus põlve ka ja ütles, et kui hullemaks läheb, tulge tagasi. Mida Teie kostate?

Arst vastas:

dr Andres Kukner

Ortopeed

TÜK Traumatoloogia ja ortopeedia kliinik, Päevakirurgia Erakliinik Medex

No mis sa oskad kosta? Selliste raksuvate põlvedega inimesi on väga palju. Alati ei ole tegemist haiguslike seisunditega. Tegelikult ei ole Teie muret võimalik kirjavahetuse teel lahendada. Kõige õigem oleks ikka arsti vastuvõtule pöörduda.(registreerimine 318-199; 366-088)