sidemerebend 23.10.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tegeleb aktiivselt kergejõustikuga, ertit hüppedega.Mais oli parema hüppeliigese venitus.Sai käitudud perearsti juures ning tema soovitas paar nädalat trennist loobuda, määrida haiget kohta Fastum geeliga ning elastiksidet kanda.Nii ka tegin.Paari nädalaga kadus valu ning sai joosta ning hüppata.Siis käisin võistlustel ning jalg ei andnud tunda. Paari päeva pärast olid uued võistlused ja kolmikhüppes hakkas jalg uuesti valutama.Alguses see ei seganud üldse,aga mida edasi hüppasin ,seda hullumaks asi läks.Lõpuks loobusin edasi võistlemisest.Õhtul ravitsesin jalga ning järgmine päev oli kõrgus .Alguses ei andnud jalg tunda, aga äkki lõi valu jalga.Edasisest hüppamisest loobusin.Pärast seda läksin kirurgi juurde ning avastati sideme osaline rebend.Siis pandi jalg kümneks päevaks kipsi.Kipsi sai juuni lõpul.Pärast võeti see ära ning saadeti koju.Jalg ikka valutas. See olenes kui palju päeva jooksul jalga koormata.Kuu aega määrisi geeliga jalga ning kandsi hommikust õhtuni elstikut.Asi aga paremaks ei läinud.Siis läksin Tartu Spordikliniikumi.Spordiarst ütles et vigastus on juba aegunudning pean kandma tugisidet.Selle muretsesin ja kannan seda praeguseni.Oktoobri alguses käisin doktor Lõivukese juures.Ta ütles et sidemed on valesti kokku kasvanud, et vahe on vahel.Nüüd käisin uuesti spordikliinikumis ning hakkan võimlemises käima.Kogu aeg aga mul jalg valutab.Õhtul on valu tugevam.Treener ütles,et sidemed on praegu nõrgad ning soovitas ultrageeliga määrida ja et on olemas ravimid, mis tugevdavad sidemeid,mida oleks kasulik tarvitada.Äkki soovitate midagi, sest tahan ka tulevikus spordiga tegeleda.Praegu panen rõhku ülakeha treenimisele ning käin tihedalt ujumas.Kas valuvaigisteid on mõttt valu vastu võtta?Mis need ravimid oleks, mis tugevdavad sidemeid?

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Antud juhul tuleks teha ultraheli- või magnetresonantsuuring,mis aitaks diagnoosi täpsustada.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern