valu allpool põlveliigest 03.05.01 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 37 aastane naine. Senini olnud terve. Umbes nädal tagasi tekkis ootamatu

valu ühes jalas, vasakust põlveliigesest umbes 3-5 cm allpool, mis takistab kõndmist. Kipun lausa

lonkama. Traumat ei ole olnud (vähemalt ei suuda meenutada). Jala puhkeolekus

valu peaaegu ei ole, pigem on see valu seotud käimisega. Jala välisel vaatlusel ei paista

mingeid muutusi (paistetust või muud sellist). Valu tundub olevat seotud pigem

sääre luuga kui liigesega. Millest selline ootamatu valu võiks olla tingitud? Enda kohta veel niipalju,

et olen 176 cm pikk ja kaalun umbes 70 kilo. Töö on istuva laadiga.

Erilist sporti ei tee, võimlen vahel kodus ja suvel ujun.

Ette tänades

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tervist!

Peaks teadma siiski täpsemalt kus kohal allpool põlve valu tekib:

1.seespool-tegu sealkohal asuva limapauna põletikuga

2.ees,keskel-põlvekedrakõõluse kinnituskoha põletikuga

3.väljaspool-tagumiste reielihaste kinnituskoha põletikuga

Raviks tuleks võtta põletikuvastaseid tablette(ibuprofen,diklofenak jne.Põlve võiks elastse sidemega kinnisiduda ja proovida,kas aitab?Käimisel valus,tuleks vähem käia.

Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern