Põlvesidemete vigastus 22.06.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 21 aastane naine.
Ligi poolteist kuud tagasi vigastasin põlve ( lihtsalt vale liigutus, nagu arst ütles) ja sain diagnoosiks, et põlve sidemed on katki (või venitatud?). Peale seda oli jalg mõnda aega kange, kuid nüüdseks liigub juba normaalselt. Arst soovitas kanda pool aastat tugisidet (põlvetuge) ning poole aasta pärast uuresti tulla. Lisaks olen saanud magnet- ja laserravi.
Mis vahe on sidemete venitusel ja rebenemisel? Arst lükkas säärt sissepoole ja ütles, et nii ei tohiks liikuda. Esimesel korral oli juttu (täpselt ka ei mäleta), et sidemed on katk, aga teinekord ütles, et välja veninud.
Ja mida edaspidi ikkagi silmas pidada, missuguste spordialadega võib tegeleda, mida peaks eriti vältima; kas on olemas mingeid ravimeid või vitamiine vms. mis sidemeid tugevdaks? Kui suur on tõenäosus, et selline asi uuesti juhtub?
Kuna sain aru, et paranemine võtab pikalt aega (4 - 6 kuud), siis kas sel ajal peaks üldse koormusest loobuma või tuleb näiteks jalutamine ja ujumine hoopis kasuks? Arst soovitas kanda põlvetuge, kuid tuttava käest kuulsin, et sellist tuge ei tohigi pikalt kanda (päeva läbi), seni olen kasutanud olenevalt olukorrast kas lihtsalt elastiksidet, tugisidet või kodus liikudes olnud hoopis ilma.
Oleksin väga tänulik vastuste eest!

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kui praegu ükski liigutus(ka kükkimine )valu ei tee,siis võib igasugust sporti teha ja ilma tugisidemeteta.Kui tekivad kaebused ,tuleks külastada ortopeedi.Ju Teil ikka venitus oli.
Dr.Kaidu Meitern

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

meniski vigastus

Kelle poole oleks kõige õigem pöörduda, ?
Välja lõi vigastus kaitseväes teenides, selle tõttu tunnistati kõlbmatuks ja vabastati.
Kaitsevägi laskis teha põlvest kõikvõimalikud uuringud- materjalid ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Ortopeedi poole,Ka Artrosportkliinikus-Tel.6461436

Dr.K.Meitern

Loe edasi

randme vigastus

Tere, minul on parema randme SL ligamendi praktiliselt täielik rebenemine, mida sellisel juhul ette võetakse, kas tuleb teha operatsioon?

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Tuleb kindlasti teha operatsioon,meie kliinikus(t.6461436) on olemas käekirurg(dr.A.Heimann)kes ka teeb selliseid operatsioone.

DR.K.Meitern

Loe edasi

Põlvetrauma ja ravi

Mis õnnestumise protsent on põlve eesmise ristatisideme operatsioonil,kui vigastus on vana ja korduv.Kui palju maksab selline operatsioon Artrosportkliinikus,koos taastusraviga.Sealjuures on ka meniski ...

Vastas dr Kaidu Meitern

Tere!

Õnnestumise protsent on 100 juures.Hind sõltub,millises haigekassas Te kindlustatud olete,sest meil ei ole Pärnu,Tartu, ja Kagu h-kassaga lepingut.Ilma lepinguta on hind Artrosportkliinikus ...

Loe edasi

vigastus

Tere!

Tahaksin küsida, et kas on mõtet enne teiega kontsulteerimist käia Tallinnas mammograafi all. Mul on nimelt küünarnuki vigastus -kuid ei ole täpselt teada, mis seal katki on. Olen ka ...

Vastas dr Aalo Eller

Kindlasti oleks sellest uuringust kasu.Helistage mulle 05518603 ning lepime vastuvõtu osas kokku.Lugupidamisega A.Eller

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: