Seljavigastus 12.06.03 / Füsioteraapia

Külastaja küsib:

Tere,

4-5 kuud tagasi kukkusin jalgpalli mängides seljale. Peale seda hakkas selja alaosa selja ja tuharalihase piirimail (5-10 cm selgroost) vasakult poolt valu tegema. Eriti tuntav on see põrutuse korral (jalgpalli mängimine välistatud) ja hommikuti külmalt liikudes. Arsti poolt algselt soovitatud paarikuine paus treeningutes ja spordikreem (deep relief) tulemust ei andnud (peale 3-kuist pausi tuli valu esimesel pingutusel kohe tagasi). Elektriravi samuti mitte. Hetkel teen arsti soovitusel ravivõimlemist (diagnoos oli lihaspinge), samas enesetundes mingit paranemise märki ei tunne.
Kas tegu on minu kannatamatusega või võib tegelik põhjus olla miski muu, kui lihaspinge? Kas on tõenäoline, et seni probleeme mitte valmistanud seljas tekkib kukkumise järgselt lihaspinge, mis ravile ei allu ja pingutuse korral uuesti tekkib?

Tänud,
Andreas, 22

Arst vastas:

dr Kaidu Meitern

Ortopeed

Artrosportkliinik

Tere!

Kuna Te anamnees on nii pikk,siis peaksite külastama koos Rö-pildiga manuaalterapeti,kes on just spetsialist selliste haiguste ravimisel(Dr.Voronetski 6461436)
Paranemist soovides,dr.Kaidu Meitern

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Füsioteraapia

seljavigastus

14 aastane poiss kukkus kolm nädalat tagasi võrkpalli mängides seljale. Nädala pärast andis selg veidi tunda ja veel nädal hiljem andis valu tunda ka jalga.

Käis arstide juures ja röntgenipilt ...

Vastas dr Aalo Eller

Ilmselt on Teile lähim spetsialist Tallinnas lastekirurg Härma(osak.juhataja Mustamäel).Väga suur kogemus laste selgade ravis on R.Raiel Magdaleena haiglast.Kindlasti peaks käima juba ravivoimlemine instruktori ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: