Tere. Mul vereproovist kilpnäärme näitaja 10,4. Kas see üle või alatalitus. Hetkel manustamine 100mg L-Thyroxini. Kas sellest piisav?Lugupidamisega. 21.12.23 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ei saa aru kas kogused on õiged manustamisel

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Sõltub sellest, millist "kilpnäärme näitajat" Te silmas peate. Kui kõnealune kilpnäärme näitaja on TSH, siis on L-türoksiini annus liiga väike ja kilpnäärme alatalitlus ei ole piisavalt kompenseeritud. Kui kõnealune kilpnäärme näitaja on FT4, siis on L-türoksiini annus võib-olla ka piisav (oleneb konkreetse labori normivahemikust).
Soovitan "näitaja" osas oma arstiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.