Kilpnäärme alatalituse näitajad 29.01.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Käisin tegemas kilpnäärme proove ja sooviksin arvamust vastuste osas.
Näitajad:
TSH: 1,38
FT3: 4
FT4: 14

Kas need näitajad on alatalituse korral normide piires ja peaksin edasi L-Thyroxin 50 mg iga päev 1 tableti võtma?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teie kilpnäärme hormoonanalüüsid on ka seekord korras ja võite jätkata L-türoksiini sama annusega. Kui põhjendatult ravimit Teile kunagi määrati, on mul Teie kirjas sisalduvate andmete alusel võimatu öelda. Kui kahtlete, võite 3-6 kuud ka ilma ravita olla ja siis analüüsid teha. Kui TSH tõuseb selle aja jooksul normist kõrgemaks, on asendusravi, eriti arvestades naissugu ja fertiilset iga, igati põhjendatud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.