Kilpnäärme UH ja analüüside tõlgendamine 29.12.22 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Ma palun Teie abi ultraheli tulemuse tõlgendamisega.
Kas tulemus on väga halb ja mis ootab ees? Kas saan jätkata tavapärast elu või peaksin kohe paanikas halvemat planeerima.
Ma väga palun nõu.

Kilpnääre sümmeetriline,tüüpilises asetsuses,jälgitavate kontuuridega,ühtlase kajastruktuuriga.
Sõlmed mõlemas sagaras hüpoehhogensed.
Paremas sagaras:~1,0*0,7cm;sees väiksed kaltsifikaadid.
Vasakus sagaras:~ 0,5*0,6cm.
Vasakularisatsioon sagarates tugevnenud.
Parem sagar: 1,7*1,9*3,1 maht 5,7 ml
Vasak sagar: 1,5*1,7*3,2 maht 4,5 ml
üldmaht= 10,2 ml
Istmus 26 mm.
Kaela piirkonnas suurenenud lümfisõlmi ei sedasta.

Järeldus: Leid: Sõlmed mõlemas sagaras. Paremas sagaras sõlm-TR5.

Viimased vereproovid on sellised
TSH
5.980
fT3
5.1
fT4
14.0
Türeotropiini retseptori IgG
3.233

Diagnoositud nii Graves, autoimmuunne türeoidiit ja nüüd siis ka kilpnäärmevähk?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ma ei saa Teist päriselt aru. Kust Te võtate vähi diagnoosi? Ultraheliuuringul on üks TR5 sõlm paremas sagaras, mis vajaks punktsiooni - muud ei midagi. Teie haigus on difuusne toksiline struuma (Graves), mille ravi on olnud efektiivne, sest hormoonanalüüsid on peaaegu täiesti korras (TSH isegi veidi normist kõrgem).
Teid ootab peennõelabiopsia parema sagara sõlmest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.