Kokku kukkumine 19.12.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Eile teel Rongiga Tartu hakkas mul paha sest oli palav ja polnud õhku mida hingata. Kandsin maski. Rongist hakkasin väljuma kadus teadvus ja kukkusin kokku. Kas peaks kuhugi pöörduma sellega?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kuna teadvuse kadu oli tõenäoliselt lühiajaline ja eelnes pikem periood, kui tundsite õhupuudust ja oli ka liiga palav, on kõige tõenäolisem, et tegemist on lihtsalt minestusega. Kui Teil mingeid vaevusi ei ilmne ja teadvuse kaotuse episoodid ei kordu, pole esialgu kuhugi pöörduda vaja. Kui episood peaks korduma või tekkima mingid püsivamad terviseprobleemid (näiteks peavalu, sage südamekloppimine jne.), tuleks küll perearsti poole pöörduda. Endokriinhaigust ma esialgu küll ei kahtlustaks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.