Kokkukukkumine 15.05.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
Umbes 6 aastat tagasi algas mul selline asi et tarbisin seltskonnaga veidi alkoholi, ja olin voodis pikali ja tõusin püsti, ja ükshetk kadus pilt eest ära. Järgmine hetk ärkasin voodis ja mulle räägiti et olin kokku kukkunud ja veidi nagu tõmmelnud maas. Ja ise püsti tulnud ja voodipeale läinud.
Teine olukord oli umbes 2 aastat hiljem, kui olime jälle seltskonnaga. Siis ma tegin suitsu, ainuke mis ma mäletan on see et ma tegin suitsu ära jõin natuke coca colat ja siis jälle must pilt. Ärkasin kortermaja trepikojast. Mulle aga räägiti et ma olin kortermajade juurde hakanud kõndima,siis olin pikali kukkunud, jälle samamoodi tõmmelnud ja siis mind tõsteti püsti ja olin uuesti kukkunud. Ja kolmas olukord oli keset ööd kui mul väga halb hakkas. Ma olin sõbranna juures ja tal on välikäimla. Ja keset ööd hakkasin sinna minema. Ja keset hoovi siis lõi silme eest mustaks ja kukkusin sinna pikali. Ma arvan et päris paar minutit olin seal. Siis läksin tuppa tagasi aga hakkas uuesti halb. Siis kutsusin sõbranna kaasa, ja ennem välja minekut esikus kadus jälle pilt eest ära, sõbranna ütles hiljem et ma olin samamoodi tõmmelnud, ja mu silmad olid kokkukukkumise ajal lahti olnud ja üks silm käis nagu ringi. See oli nagu viimane tõsisem kukkumine. Vahepeal on ka olnud sellist olukorda kus ma tunnen et halb hakkab aga siis ma olen maha istunud kuni see tunne ära läheb. Et oskate te öeöda millest see olla võib?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ühtegi endokriinhaigust, mis taolisi teadvuse kaotuse ja tõmblustega hooge põhjustaks, ma ei tea. Kõigepealt tuleks nõu pidada närviarstiga (neuroloogiga), hoolimata sellest et EEG midagi ei näidanud. Vajadusel tuleb uurida südant rütmihäirete suhtes jne. Perearst aitab Teid uuringutele pääseda ja õigete spetsialistideni jõuda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.