las sõi L-Thyroxini 50mg tabletti 13.12.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, mul on suur mure, sest 2.a laps neelas alla 50mg L-Thyroxini tabletti ja see juhtus nii kiiresti et ei jõudnud selle välja võtta. Palun Teie nõu, kuidas peaksin käituma? Olen murest murtud... Kas see teeb liiga lapse organismile sest doos on ju suur eriti lapse jaoks? Enne kui ta neelas alla jõi vett ja sõi väikse tüki apelsiini ja mingi 10 min pärast sõi hommikusööki ehk putru ja leiba ja jõi vett.... Palun Teie nõuannet, kas peaksin teda viima kontrolli vms? Mul nii kohutav tunne sees, tean et olen ise süüdi

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Paanikaks pole põhjust ja kõige tõenäolisemalt ei põhjusta 50 mcg L-türoksiini Teie lapsele mingeid vaevusi ega terviseriske. Ka väikelaste praktikas kasutatakse kilpnäärme alatalitluse korral L-türoksiini 50 mcg-list annust ja see pole lapse jaoks "hiigelsuur". Igaks juhuks võiks last jälgida - südametegevus võib ehk kiireneda, laps võib muutuda veidi rahutuks. Midagi ohtlikku siiski juhtuda ei tohiks.
Edaspidi tuleks loomulikult ravimite lapse käeulatusse sattumist vältida. Enamus neist on väikelapsele palju ohtlikumad kui L-türoksiin.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.