TPO IgG ja TSH analüüsi tulemused 26.10.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Olen saanud analüüsidel järgmised tulemused (analüüsid tehtud SynLabis)

TPO IgG 979kU/l
TSH 5.52 mIU/l
fT4 14.84 pmol/l

Sümptomitest pidev väsimus, peavalu, juuksed langevad välja, valu kondides ja apaatia.

Kas vajan ravi või hetkel ei ole vaja pöörduda endokrenoloogi juurde?

Tänan ette!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kõrge peroksüdaasivastaste antikehade tiiter viitab kroonilisele autoimmuunsele türeoidiidile. Samale viitab ka veidi üle normi tõusnud TSH. FT4 on korras. Kõik Teie poolt kirjeldatud vaevused ei ole kindlasti kilpnäärmega seotud, kuid arvestades Teie noort iga, oleks väikeseannuseline asendusravi L-türoksiiniga tõenäoliselt vajalik.
Soovitan pöörduda kõigepealt oma perearsti poole - vajadusel suunab perearst Teid ka edasi endokrinoloogile.
Tervitades,
dr.- Anu Ambos.