kilpnäärmepakett 19.07.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,
kas peaksin muretsema. Perearstil tehtud
kilpnäärmepakett ja tulemused järgmised.
TSH 1.82 mIU/l
fT4 13.8 pmol/l
TPO IgG 338 kU/l
Saan aru , et TPO IgG tulemus piiripealsed, mida see tähendaks minule?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kilpnäärme hormoonanalüüsid on korras - muretsemiseks pole põhjust. Kõrge TPO IgG viitab autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele. Ravi Te ei vaja, küll aga jälgimist. Edaspidi on vajalik kilpnäärme talitluse kontroll 1 kord aastas. Seda teeb perearst ja tema seletab Teile ka täpsemalt, mida autoimmuunne kilpnäärmehaigus tähendab ja miks kontroll vajalik on.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.