Minu pikkus ja võimalik kasvuhormooni manustamine 10.06.21 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen 16. aastane poiss, kes on 174 cm pikk. Mul on aga suur soov olla pikem, kasvõi natukene. Suurem kasvuspurt on mul juba ära olnud, ja nüüd olen kasvanud aastaga ainult umbes 1-2 cm. Ma siiralt loodan, et mu kasv ei ole veel seiskunud ja et ma kasvan järgmise paari aastaga natukene veel. Minu küsimus on siinkohal aga see, et kas on võimalik manustada kasvuhormooni, et ma kasvaksin rohkem veel niikaua kuni mu kasv seiskub?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ka mina arvan, et kasvu tuleb veel paari aasta jooksul juurde - kui palju just, on raske öelda. Kahjuks kasvuhormoon siin kuigivõrd ei aita. Tegelikult pole Sinu organismis kasvuhormooni puudust - kasv on normaalne ja vastab pärilikele eeldustele. Meesterahva lõppkasv 176-178cm on tegelikult normi variant, kuigi jääb alla keskmise.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.