Tsh 4,9 ja rasedus 29.12.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
3.12 käisin endokrinoloogi juures ja tsh oli 0.8 sel hetkel võtsin 100mg l-thyroxini.
Jäin rasedaks ja 22.12 käisin uuesti verd andmas ja tsh oli juba 4.9. Rasedust 5+
Arst tõstis rohudoosi 25mg ehk 125mg.
Kas ja kuidas võib see kõrgenenud tsh kõhubeebile mõjuda? Kas 25mg tõsta on piisav kogus? Või võin üle päeva võtta 50mg juurde?
Uus aeg jaanuari lõpus.
Tänud

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
TSH 4,9 mIU/l ei ole selline väärtus, mis viitaks loodet ohustavale alatalitlusele. L-türoksiini annuse suurendamine oli siiski õige otsus ja ma arvan, et 125 mcg päevas on piisav. Kui lähete jaanuari lõpus uuesti analüüsi tegema, soovitan lisaks TSH-le võtta veel ka FT4 - see aitab olukorda veelgi selgitada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.