24h uriin 18.05.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

24 h uriini kortisool ületas üle normi, ent veres sisalduv kortisool oli üle normi öösel, hommikune normi vahemikus ja hiljem 1mg deksametasooni testiga suprimeerus.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ega muud teha ei olegi kui oodata ja vaadata - nii nagu Teie ise, nii ka Teie raviarst. Cushingi tõbi võib olla intermitteeruv (vahelduva kuluga) või piiripealne ja diagnoosimine pole alati lihtne. Kuna kortisool on stresshormoon, võib mõnikord ka pikemaajaline tõsisem stress selle hormooni taset tõsta. Ja on ka ravimeid (näiteks beebipillid), mis võivad analüüside tulemusi moonutada. Piiripealne haigus on siiski leebe kuluga ja Teie elu ohus ei ole. Samas tuleb kõik jälgimisprotseduurid läbi teha ja ühel hetkel võib siiski haigus ennast tõepoolest ilmutada. Kõigile küsimustele maailmas ei olegi alati vastuseid …
Seega varuge kannatust ja säilitage usalduslik suhe oma arstiga. Aeg annab arutust.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.