Tarvitan L- Thyroxin Berlin-chemie 50 mikrogrammi tablette 2 tk hommikul enne sööki, kuna kolesterool oli kõrge, kirjutas perearst Atorvastatin Teva 10 mg soovitusega 1 tablett õhtul. Kas sobib nii võtta? 07.08.19 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas sobib võtta L- Thyroxin Berlin Chemie 50 mg 2 tabletti hommikul ja Atorvastatin Teva 10 mg 1 tablett õhtul. Kilpnäärmerohtu tarvitan rohkem kui aasta , kuna vereproovist selgus kõrge kolesterool ( 7,2), siis perearst kirjutas teise rohu välja.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, ongi asjakohane võtta L-türoksiini hommikul enne sööki ja atorvastatiini õhtul peale sööki.
Atorvastatiin ei mõjuta Teie kilpnääret mingil moel ja ka olulisi koostoimeid L-türoksiiniga sel ravimil ei ole.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.