L türoksiin tervele naisele rasestumise eesmärgil 13.11.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Oleme üritanud last saada pea 10 kuud. Tehti kilpnäärme proovid, kõik korras. TSH küll kõigub pisut. Viimati oli 3,4 ( 3.4 ja 3,7 vahel), antikehade tiiter korras. Arst arvas, et võiks TSH näidu alla 2,5 saada ja määras L-türoksiini 25 mikrogrammi hommikuti kuni rasestumiseni.

Olen seda rohtu võtnud 1,5 nädalat. Sellest hetkest, kui rohtu võtma hakkasin, ilmnesid nähud, mida pole kordagi elus olnud - keha oleks nagu öösiti üle kuumenenud (ei higista, kuid pidevalt on palav, kuigi toas 18 kraadi ja magan õhukese teki ja lahtise aknaga), kõris poogib pidevalt (isegi ilma salli või kõrge kraeta) ja on aegajal tükitunne ja ajab öökima, tekkinud on ka magamatus, hommikuti kõhulahtisus.

Olen terve elu olnud normaalkaalus ja seedimisega probleeme pole olnud.
Kas on võimalik, et minu korras kilpnäärmest on saanud nüüd haige tänu nendele rohtudele? Rohu kogus liiga suur?
Kas peaksin rohut võtmise lõpetama?

Tänan!
S.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
25 mcg L-türoksiini on väga väike annus ja olulist muutust kilpnäärmehormoonide sisalduses esile ei kutsu. Kui ennast selle ravimiga halvasti tunnete, võtke ühendust selle Teile määranud arstiga. Arvan, et L-türoksiini võtmine pole Teie puhul möödapääsmatult vajalik.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.