visiit endokrinoloogile 13.08.16 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Kas on vòimalik arsti vastuvòtule páàseda ilma perearsti saatekirjata vòi vòtab mòni selle ala tohter vastu kusagil erakliinikus ja palju on sel juhul visiiditasu.probleemiks játkuvalt suurenev kehakaal ja kuna pòlveliigesed kulunud siis kàimine láinud vàga valusaks

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ilma perearsti saatekirjata saab endokrinoloogi vastuvõtule erakliinikutes, kus tavaliselt ka järjekordi ei ole ja esmase visiidi eest tuleb välja käia keskmiselt 50 EUR-i. Lisaks tuleb tasuda analüüside või muude lisauuringute eest. Tegelikult võib kilpnäärme talitlust kontrollida ka perearst määrates veeniverest TSH (türeostimuleeriv hormoon). Kilpnäärme alatalitlus on siiski harva äärmusliku ülekaalu põhjuseks. Arvestades Teie noort iga ja rasvumisest põhjustatud töövõimetust, soovitan kaaluda bariaatrilist operatsiooni (maovähenduslõikust). Kirurgi konsultatsioonile saab Teid suunata Teie perearst.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.