Toidust sõltuv higistamine 27.04.15 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Kannatan juba paarkümmend aastat imeliku probleemi all, et süües vähegi vürtsikat või soolast toitu hakkan väga tugevalt higistama. Higistama hakkab pea ja nii et voolab. Viimastel aastatel on lisandunud ka nähtus, et toit ei peagi vürtsikas olema - piisab sellest, et kuum on.
Samal ajal tavapäraselt ma üleliia ei higista, ka öösiti mitte.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ühelegi endokriinhaigusele Teie vaevused ei viita. Olen pigem skeptiline, et sellise liighigistamise vastu oleks võimalik midagi ette võtta. Igaks juhuks võib ehk veel ka nahaarstiga nõu pidada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.