Vitamiini D (25-OH) vinooses veres 43,8 nmol/L 03.12.14 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Selle vereanalüüsi järgi ma peaks võtma D3 vitamiini,küsimus on selles et ma ei tea kui suur oleks päevane annus ja kui pikalt tuleks võtta ?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Vanuse ja soo tõttu on D-vitamiini ja kaltsiumi tarbimine luuhõrenemise profülaktikaks igati asjakohane. Soovitan võtta D-vitamiini ja kaltsiumi sisaldavat preparaati (näiteks Calcigran) enam-vähem aastaringselt (suvel võib teha väikese pausi). Iga konkreetse preparaadi juurde kuuluvad ka soovitused, palju seda päevas vaja võtta on. Vajaliku D-vitamiini päevadoosi üle üksmeelt ei ole, erinevad erialaorganisatsioonid annavad erinevaid soovitusi. Lisaks soovitan mitte unustada kaltsiumirikkaid piimatooteid ja liikumist värskes õhus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.