Pärast biopsiat valu 25.03.24 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere

Olen juba 17-aastat endokrinoloogi juures jälgimisel, sest mul on mittetoksiline hulgisõlmeline struuma. Igal aastal käin kontrollis. Siiani ravi pole vaja olnud. Viimased analüüsid TSH 0,26 mIU/l ja fT4 12,3
pmol/l. Igal aastal tehakse ultraheli, sest mõlemas sagaras on mitmed sõlmed. Täna võeti mul esimest korda ühest sõlmest biopsia, sest võrreldes eelmise korraga oli natuke suurenenud (2 - 3 mm). Lisaks juurde tekkinud sarnane sõlm (diam 0,8 mm). Pärast biopsiat (2 korda võeti) tundsin, et see koht on valus (eriti neelatades). Küsisin arstilt, kas see on normaalne ja ta ütles, et paljudel on nii ja see peaks mööduma. Ma ei osanud see hetk küsida, kui kiiresti see peaks mööduma. Biopsiast on möödas 6 tundi, aga see koht on valus just neelatades ja köhatamisel. Kas võib valuvaigistit võtta? Kas selline valu/ebamugavustunne on normaalne? Kui jah, siis kui kiiresti peaks see mööduma?

Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Selline valutunne peale biopsiat on normaalne. Võib võtta valuvaigistit. Valu peaks kaduma või oluliselt leevenduma 24t jooksul.
Tervitades,
dr. Anu ambos.