TSH kõikumine 24.07.12 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Töötervishoiu arst avastas juhuslikult kerge kilpnäärme alatalitluse veebruari alguses (TSH 5,3). Kui 2 kuu pärast endokrinoloogi juurde aja sain, oli tulemus juba 8.05. Lisaks TPO oli 520. Paraku need andmed, diagnoos (autoimmuunne türeoidiit) ja lisaks ka raviskeem saadeti mulle kirjaga, seega polnud mul võimalik midagi küsida. Kuna ma ei ole varem kunstlikke hormoone hästi kannatanud (tabletid ja Nuvaring ei sobinud, hormoonspiraalist püüan just toibuda), siis otsisin levotüroksiini asemel looduslikumaid ravivariante. Jõudsin välja IMOVIN preparaatideni. Praeguseks 2 kuud võetud - analüüs näitas 7.44. Kas see näitab, et mõju on olemas või on võimalik et see kõigub näiteks tervislikust seisukorrast sõltuvalt?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kordusanalüüs näitab, et mõju puudub. TSH on jätkuvalt üle normi, vähene kõikumine on tavapärane. Tahaksin Teid julgustada siiski proovima sünteetilist kilpnäärmehormooni. Selle ravimi võtjaid on Eestis tuhandeid, talumatus väga harv. Ka annus tiitritakse selliselt, et Teie hormoonid püsiksid korras, midagi ülemäärast organism taluma ei pea. Hormonaalsed rasestumisvastased vahendid on midagi hoopis muud ja nende taluvus palju kehvem.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.