Ebamäärane ebamugavustunne/valu kaelal 24.08.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,

minul on mureks ebamäärased valud kaelapiirkonnas. Valu on tuim, tuleb ja läheb sama kiirelt, aga samas on see häiriv, segab.

Katsudes ei ole mitte midagi tunda. Olen käinud hambaarstil, tehti panoraampilt- kõik korras. Lõualuude kirurgi juures, kõik korras. Perearsti juures, arvas, et lümfisõlm annab tunda, kuid ka teised arstid on neid katsunud ja keegi pole suurenemist täheldanud. Käisin ka kõrva-nina-kurgu arstil, ka kõik korras.

Endokrinoloogi juures käisin ca 2 kuud tagasi (mul on kilpnäärme alatalitlus, praegu on TSH 3,9). Tehti UH, sõlmesid ei leitud, oli nagu normaalne alatalitluses olev kilpnääre, ehk siis kõik tunnused olid näha. Tarkusehammas tuleb mulle vasakule poole, kuid valusähvatused on paremal. Seega külastasin ka neuroloogi ja ka tema midagi sellist ei leidnud, mis võiks valu põhjustada. Kirjutas mulle küll tabletid, kuid arvas, et see ikka ei ravi, sest tema siin põhjust ei näe. Palun öelge, mida teha?

Kelle poole pöörduda, sest need valud on ikka häirivad (valud on lõuast ca 2cm allpool, paremal, tuim, tuleb-läheb, kuid väga häirivad, kasutan kilpnäärme hormoone igal hommikul). Ma olen sama nõutu kui arstid, aga tahaksin ikka valudest lahti saada.

Suur tänu abi eest.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võin Teile kinnitada, et kilpnääre seda valu ei põhjusta.
Kui ükski tohter põhjust ei leia, võiks kahtlustada pigem lihas-närvivalu. Sel juhul ei esine muutusi üheski vereproovis, ei ole midagi eripärast näha ei ultraheli- ega kompuuteruuringul. Valu on enamasti tuim ja võib kesta nädalaid-kuid. Läheb enamasti ka iseenesest mööda, kuid leevendust toovad põletikuvastased ravimid (ibuprofeen, diclofenac, aspiriin jt.). Siiski on see ainult oletus.
Soovitan hoida sidet oma perearstiga. Võib-olla ilmneb uusi asjaolusid, mis olukorda selgitavad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

tsüst

Tere. Kas põletikuline tsüst kaelal on tablettidega ravitav või tuleb ka operatsioonile minna.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kahjuks on kirjas liiga vähe infot, et ravivõimaluste üle diskuteerida. Kas tsüst on seotud kilpnäärmega? Milles avaldub põletikulisus- kas esineb punetust, turset, valu? Kas põletikunäitajad ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: