Kas Flixotide sobib diabeedikahtlusega lapsele? 07.04.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Minu diabeedikahtlusega lapsele (diagnoos veel otsustamisel) kirjutati täna astma ravimiseks Flixotide Inhalerit 100 mikrogrammi 2x päevas. Kodus hakkasin lugema infolehte, kus oli kirjas, et see ravim tõstab veresuhkru taset. Kas seda on ikka ohutu kasutada?
Ette tänades,
V.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võib kasutada küll. Mõju veresuhkrule on minimaalne ja terve lapse puhul märkamatu. Kui lapsel tõepoolest diagnoositakse suhkurtõbi, korraldatakse ravi selliselt, et ka Flixotide kasutades oleks veresuhkur kontrolli all. Suhkurtõbe Flixotide ei tekita.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.