Veepeetus suitsetamist maha jättes 20.02.10 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen korduvalt püüdnud loobuda suitsetamisest ja see ei olegi eriti raske, aga koheselt tekib organismis veepeetus, lähen üleni paiste - keha nagu tahaks mürkaineid väljutada, aga mingid kanalid on umbes. Üle mõne päeva ei kannata seda välja, hakkan uuesti suitsetama ja vesi hakkab jälle väljuma.
Millest saaks abi või peaks lihtsalt ootama ja kannatama?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ma ei arva, et Teie probleem kuuluks endokrinoloogia valdkonda. Soovitan nõu pidada oma perearstiga. Suuremate haiglate juures on ka kabinetid, kus nõustatakse suitsetamisest loobujaid. Ka sinna võite pöörduda.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.