ülekaal ja suur söögiisu 03.11.09 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen pikemat aega ülekaaluline, minu kehamassi indeks on 38 - 39. Tean palju tervislikust toitumisest ja kehalise aktiivsuse vajadusest. Kõik mu pingutused on seni jooksnud liiva, sest ma ei suuda kontrollida toidukoguseid, mida päeva jooksul tarbin. Söögiisu on võimatult hea. Olen külastanud ka selle probleemiga tegelevaid spetsialiste, aastaid tegelenud ka kaalujälgimisega, aga juhtub ikka sama asi - ma ei suuda ohjeldada oma söögiisu. Kas on võimalik rakendada tablettide abi, mis mu suurt söögiisu ohjeldada suudaks. Kas on tegemist millegi sellisega, mis mõjutaks mu ajukeemiat, et toidukogused normaalseks muutuksid.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Momendil on saadaval kaks rasvumise puhul rakendatavat retseptiravimit. Isu ohjeldab nendest sibutramiin (reduktiil, lindaxa). Ravimit saab välja kirjutada perearst. Ravimiga paralleelselt peab jätkuma madalakaloriline dieet ja liikuv eluviis.
Alternatiivina võiksite mõelda ka bariaatrilisele lõikusele (nn. maovähendamisoperatsioon), mille kohta saate lahemat informatsiooni kirurgidelt.
Tervitades,
Anu Ambos.