kilpnäärme asendusravi kohta 26.04.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen 51 a naine ja 21.04.08 emaldati mul sõlmeline kilpnääre.
Kirurg määras asendusravi alates 30.04. 100 mg thyroxini päevas.
Kuna enne operatsiooni oli mul kerge kilpnäärme ületalitus, siis öeldi haiglas, et kohe asendushormoni võtta ei tohi.
Alates 26.04 s.o tänasest alates on mul imelik olemine. Tohutu uimasus ja apaatsus, masendunud meeleolu ka. Kas sümptomid võivasd olla seotud hoopis alatalitusega? Endokrinoloogi jurde pääsen alles 30.05.08.
Ette tänades

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võimalik, et Teie vaevused on seotud kujuneva alatalitlusega. Inimesed on hüpotüreoosi suhtes erineva tundlikkusega, mõnedele põhjustab juba tagasihoidlik alatalitlus olulisi vaevusi.
Hakake võtma Teile määratud asendustabletti ja kui vaevused olid seotud hüpotüreoosiga, peaksid need juba enna endokrinoloogi vastuvõtule minekut mööduma.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.