ravivajadus? 28.02.08 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere.
72 a naine (ülekaaluline, kõrge vererõhk - monopriiltabl., liigesehädad, neerukivioht, luuhõrenemine jm) kurtis suurt unevajadust ka päeval. Saadeti endokrinoloogile, sest vereproovis TSH 7, t, Ft 4-11,4. Sonograafia: kilpn. norm.asetusega, mõõduk. suurenenud, ehhogeensus tugevalt langenud, struktuur üleni pseudosõlmeline (leid sobib autoimm-le kilpn.haigusele). Paremas sagaras 7x7mm ja vasemas 9x9mm hüperehhog. sõlm, mille kontuur ebaterav - punkteeritud.
TSH 6,89 (0,4-4,0) mIU/l
TPO Ak >1000 (

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on kroonilise autoimmuunse türeoidiidiga. Arvestades patsiendi vanust ja terviseprobleeme, pole asendusravi L-türoksiiniga praegu vajalik. Kui unisus väga vaevab, võib proovida 50 mcg päevas. Unisuse põhjuseks võib olla ka näiteks uneapnoe (ülekaal). Kilpnäärme ultrahelileid on ootuspärane.
Edaspidi vajalik kontroll endokrinoloogil 1 kord aastas.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.