rasvik 10.04.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!Olen 38 aastane naine.2006 aasta novembris sündis mul keiserlõikega poeg.Operatsiooni kokkuvõttes seisab omentum vasakul liitunud täies ulatuses vastu kõhu eesseina.Nagu ma nüüd uurinud olen on see suur rasvik kaalu on kah palju olen 174 cm pikk ja kaalun 120 kg.Olen püüdnud pidada dieete ja teinud kaalujälgimist.Soovin teada kas sellest rasvikust saab lahti kaalu langetades või aitab ainult kirurgiline sekkumine.Ette tänades !marget

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui on tekkinud keisrilõike tagajärjel kõhuseina deformatsioon, siis dieedipidamisega sellest lahti ei saa. Soovitan pöörduda plastikakirurgi vastuvõtule.
Samas on selge, et lõikus korrigeerib küll kõhuseina, kuid ei tee Teid saledamaks. Selleks tuleb peale menstruaaltsükli taastumist ja rinnaga toitmise lõpetamist taas tõsiselt dieedi ja trenniga tegelema hakata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.