Küsimus ovariaalse puudulikkuse kohta 19.03.07 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere , olen 27 a naine ja saanud juba mitu aastat hormoonasendusravi- viimased paar siis Estrofemi ja Duphastoni. Arsti juurde läksin suure tsükli kõikumise ja mitterasestumise murega.Viimane kord olid vereproovi vastused arsti sõnud juba head, aga samas ta ütles et pean jäämagi neid ravimeid võtma määramata ajaks.Rasestumise võimalikkuse kohta mainis, et ehk siis ka millalgi õnnestub..Minu küsimus olekski, et kas ovariaalse puudulikuse puhul polegi mingit muud võimalust last saada kui jääda lootma lihtsalt ???

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui tegemist on tõepoolest primaarse ovariaalse puudulikkusega ja vajate asendusravi, on Teie võimalused loomulikul teel rasestuda kehvad. Soovitan asjasse selguse toomiseks konsulteerida mõne spetsiaalselt viljatusprobleemiga tegeleva arstiga Tallinnas või Tartus, sest peate teadma oma võimalusi ja tulevikuperspektiive. Selgitust vajab ka ovariaalse puudulikkuse põhjus.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.