punnid lõua all 16.02.06 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

tere , mul tulevad lõua alla väga valulikud ja suured mädased punnid ,mis vaevaliselt ära lähevad.kuna asetsevad sügaval, kosmeetik ütles et tegu on endokrinoloogia valda kuuluva haigusega,kas ikke on ?aitäh.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Akne üldjuhul ei kuulu endokrinoloogide töövaldkonda, pigem nahaarstidele. Kui olete tütarlaps, soovitan siiski määrata igaks juhuks meessuguhormoonide sisalduse organismis, eriti kui aknele lisaks esineb ka menstruaaltsükli häireid ja liigset karvakasvu. Kui tõepoolest peaks olema tegemist meessuguhormoonide liiaga, saab endokrinoloog aidata.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.