väsimus 29.11.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere. Mure järgmine, mul on noorena (30a. praegu) 15 aastasena esinenud kilpnäärme talitluses häireid. Sõin mingeid väikeseid joodi tablette. Mõni aasta tagasi käisin uuesti kontrollis, öeldi et kõik suhteliselt normaalne, üks pool(ei teagi mis asi)on natuke teistsugune, suurenenud, aga kui kaaluga probleeme pole, pole vaja tagasi tulla. Nüüdseks on mul kaks last 7- ne ja 2-ne, ja tervis on järsult halvemaks muutunud. Koguaeg on selline meeletu väsimus, olen meeletult närviliseks muutunud ja imelikult loidunud ja jõuetu ka. Ägestun iga väiksema asja peale ja ei suuda end üldse kontrollida. Seksuaalselt olen täiesti külmaks muutunud. Kurgus on ka selline imelik tunne, neelatades oleks nagu kurk kitsas. Mul on üldse mure selles, et ei kannata mingeid antibeebipille. Nüüd proovisime Nuvaringi, esimene kuu ainult veritses , nüüd küll korras aga olemine kehvemaks muutunud. Kas võib olla asi selles, et need hormoonravimid on mu kilpnäärme talitlusele häirivalt mõjunud.
Lisatud.
Olen see 30aastane naine kes kurtis oma muret, unustasin lisada, et peale väsimuse ja närvilisuse on mul juba pea poolteist aastat koguaeg meeletult külm, isegi siis kui teised higistavad, mina külmetan ja keha temp. on 36,9-37.Samas külmetan ja samas on meeletult palav, isegi ahju kõrval magades pean vahel kaks tekki peale võtma.. Käed ja jalad on külmad nagu jää. Söögiisu on langenud ja tihti ajab iiveldama.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui kunagi on kilpnäärmega probleeme olnud, võib igaks juhuks hormoonanalüüsi teha. Kui see on korras, pole kilpnäärmel Teie praeguste vaevustega mingit seost. Pöörduge oma muredega perearstile. Teil esinevaid vaevusi võivad põhjustada mitmed haigused, aga ka ärevushäire või depressioon.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.