Nõrgad juuksed-küüned 24.08.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere Dr,
Minu mure on järgmine,olen 32a naine,aprilli kuust saadik piinavad mind kaela-pea valud,olen käinud mitmetel uuringutel(pea-selja kompuutris)seal ei leitud midagi.Veel on tehtud sisekõrva uuring ning kilpnäärme uuring kus samuti midagi ei leitud.Soovitati antidepressante,mida olen üle 3 kuu söönud.Natuke on paremaks läinud aga aeg-ajalt lööb ikka valu just kaela piirkonda ja pähe.Samuti on juuksed jäänud väga hõredaks ja nõrgaks ning küüned on lausa pehmeks läinud.Kas mul võib äkki olla hoopis luude hõrenemine?Söön piima tooteid üsna vähe.Hakkasin 2nädalat tagasi tarbima toidulisandeid(looduslikud GNLD firma Kal-Mag kapslid).Praegu küll veel mingeid muutusi pole märgata,ma ei teagi kaua neid võtma peaks.Palun öelge kas ma peaks luude tihedust kontrollida laskma ja kuhu peaks kõigepealt pöörduma?
Jään väga Teie arvamust ootama.
Kõike head!
Mari.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Olete suhteliselt noor ja tõenäoliselt on Teie menstruaaltsükkel regulaarne. Enne menopausi luuhõrenemist karta ei maksa. Peavalusid luuhõrenemine ka ei põhjusta. Tegemist võib olla pingepeavalude või kaelalihaste pingest põhjustatud vaevustega. Endokriinhaigusele viitavat me Teie vaevustest ei leia.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.