Diabeetiku uriin 22.08.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Minu elukaaslane on diabeetik, vanust 22. Pärast tema pissilkäiku on wc potis vee pinnal (pärast vee peale laskmist) vahutav kiht, kobrutav selline. Millega võiks küll tegu olla? Ajan teda ka tasapisi arstile, ehk siis teie juurde, aga ta veel ootab (mida, ma ei tea).

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Teha tuleb uriinianalüüs (seda võib teha ka perearstil). Võimalik on nii pisikutest kui seentest põhjustatud põletik. Kui analüüs põletikku kinnitab, tuleb ka ravida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.