Kilpnäärme ravi Tiotiliga ja rasedus. 22.07.05 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Olen väga mures. Kahtlustan, et võin olla rase. Ravin kilpnäärme ületalitust Tiotil tablettidega võtan päevas 2 tabletti. Arsti juurde saamiseni on veel aega. Ei tea kohe mis teha, ei taha last kahjustada(kui peaksin rase olema). Kas peaksin Tabletid, kuni arsti juurde saamiseni ära jätma või tuleks siiski võtta Tiotili? Kui kahjulik on see rohi lootele? Palun vastake, olen tõesti väga mures.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Muretsemiseks pole põhjust. Kui rasedus leiab kinnitust ja soovite last, pole tiotiili võtmine väikeses annuses mingi näidustus katkestamiseks. Oma raviarsti tuleb rasedusest koheselt teavitada ja kilpnäärmeravist peab teadma Teie rasedust jälgiv günekoloog. Tiotiili loodetkahjustava toime tõenäosus on minimaalne ja seda ravimit võivad võtta ka rasedad.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.