Tumedad tugevad karvad lõual, kaelal, naba all, rinnanibu ümbruses 25.02.20 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Ma olen mures tumedate karvade pärast lõual, kaelal, naba all, reitel. Hetkel on menstruatsioon ja tundub, et tumedaid karvu on kaelal rohkem kui tavaliselt. Olen ülekaalus. Olen üritanud tervislikumalt toituda, aga kui tuju langeb, isutab ebatervisliku toidu järele. Tupeseenega on ka probleeme olnud hiljuti. Menstruatsioon on regulaarne. Aga menstruatsioonide vahel on eritunud voolust / pruunikat lima. Kas mu hormoonid võivad olla tasakaalust väljas? On seda võimalik kontrolli alla saada?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Esimeseks sammuks oma tervise heaks võiks olla oma kaalu kontrolli alla saamine. See ei tohiks 37-aastaselt võimatu olla. Rasvkude on iseenesest hormoone tootev kude ja mida rohkem seda on, seda enam mõjub see kogu kehale. Tupeseene ja vooluse osas võiks günekoloogiga nõu pidada. Günekoloog aitab hinnata ka karvade probleemi ja määrab vajadusel suguhormoonid ja teeb muud lisauuringud.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.