UH tulemused 05.11.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!
Diagnoositi kilpnäärme alatalitus Juulis. Käisin tasulisel UH kuid lahkusin enne Eestist kui arstile sain. Oskate te ehk seletada mis UH vastus näitas? Olen väga mures selle lümfisõlme osa pärast.

'Vasema sagar mediaalses osas ovaalne rasvhiilusega lümfisõlm lühima DD 5mm, kilpnäärmes sõlmi ei tähelda, kilpnäärme struktuur kogu ulatuses ebaühtlane, kajavaene, kajarikaste väätjate jm. aladega, verevarustus elav.'

Suured tänud!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Rasvhiilusega 5mm-ne lümfisõlm on igati normaalne lümfisõlm. Ultraheli uuringu tulemus on igati tüüpiline autoimmuunsele kilpnäärmehaigusele, mis on ka alatalitluse põhjuseks.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.