Eaka diabeetiku järsku tekkinud jalaprobleem 03.11.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere
Krooniline diabeetik ja reumaatik, koduhooldusel, sügava puudega, liikumisvõimetu (istub voodi äärel), jalgadele ei tõuse üldse.
Pildil nähtav sinikas jalal tekkis ilmselt nädala jooksul-katsudes kõva, ei kuuma, valulikkust ei kurda, palavikku ei ole. Kukkunud ja ära löönud ei ole. Saab järgmisi ravimeid-Novomix 30 -hommikul 48 ja õhtul 40 TÜ, ISDN Phradioapharm, Xcarelto, Betalok, Movalis, Allopurinol, Dixosin, Cardace ja Nexmesol. Minu küsimus-millest võib antud muutus põhjustatud olla?

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist ei ole diabeediga seotud muutusega. Pigem on see perifeersete veenide tromboos või vähene põletik. Soovitan vastavalt piirkonda määrida hepariini sisaldava salviga. Patsiendile ei tohiks "sinikas" kuigivõrd vaevusi põhjustada. Igaks juhuks võiks võimalusel jalga siiski perearstile või pereõele näidata - tehtud ülesvõte ei pruugi olukorda ammendavalt peegeldada.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.