Antiaging ravi naistel 23.08.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, kas Eestis on võimalik saada antiaging ravi(hormooni ravi) naistel või konsultatsiooni selles suunas? Ja kus kohas kui jah?

Kas Eestis on olemas Thyroid ja kui jah, siis kuidas teda kätte saada?

Aitäh!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kahjuks ei saa ma aru, mida mõtlete vananemisvastase (antiaging) hormoonravi all. Kui Teil on varane menopaus, siis tegelevad hormoonasendusraviga günekoloogid. Normaalne vananemine ei ole haigus ja seda kahjuks ravida ei saa (ei hormoonide ega millegi muuga). Parim "antiaging" on tervislik eluviis, head lähisuhted ja optimistlik meelelaad.
Thyroid on ingliskeelne vaste kilpnäärmele. Kas peate silmas mõnda türoksiinipreparaati (võtate pidevalt Euthyroxi). Eestis on kättesaadavaks sooduspreparaadiks levotüroksiin. Ka Euthyrox on tegelikult samuti levotüroksiin (FT4-preparaat). Olemas on apteegivõrgus ka liotüroniin (FT3-preparaat), mis on soodustusega välja kirjutatav kilpnäärmevähi patsientidele.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.