Hormoonide analüüs 19.08.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tegin hormoonide analüüsi tsükli 4. päeval synlabis. Kas antud väärtused on normaalsed ja kõik on korras? Soovin rasestuda. Analüüside vastuses oli välja toodud ka norm väärtused, aga ikkagi küsin üle kas nt östradiool 72 on normaalne? Muidu alates 72 peakski olema norm. Ja teised näitajad ka peaks jääma norm piiridesse nagu aru saan.
Tulemused:
LH: 3.61 IU/l (Norm väärtus Foll. faas 1,9 - 12,5)
FSH: 8.2 IU/l (Norm väärtus Foll. faas 2,5 - 10,2)
TSH: 1.40 mIU/l (Norm väärtus 0.4 - 4 mIU/l)
Östradiool: 72.0 pmol/l (Norm väärtus Foll. faas 72-529)
Testosteroon: 0.8 nmol/l (Norm väärtus Premenopaus 0,4 - 2,1 nmol/l)

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Jah, kõik näitajad on normi piires - messuguhormoonide liiga ega kilpnäärme talitlushäiret Teil ei ole. Ka naissuguhormoonide tase on tsükli I faasile vastav.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.