Kõris poov tunne 27.06.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere, juba pikemat aega kõris selline kägistav või poov tunne, nagu midagi oleks kõris, vahepeal kaob ära ja siis mingi aeg jälle, käisin perearstil tegi kilpnäärme proovi see korras, võttis ka põletiku vereproovi arst ütles et see oleks pidanud 10 olema aga minul 12 et kas kuskil on olnud või on põletik ja rohkem midagi. Kuidas seda tunnet kõris leeventada või mis ise saab teha .

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Ebamugavus- või survetunne kõris on üks sagedasemeid psühhosomaatilisi vaevusi s.t. stressi kehalisi väljendusi. Igaks juhuks võiks siiski teha kaela ultraheliuuringu, mis ei võta palju aega ega koorma ka perearsti eelarvet, et olla päris kindel tõeliste mahuliste muutuste puudumises. Silmas tuleks pidada ka võimalust, et mõnikord tekitab "poomistunnet" hoopis mao-söögitoru reflukshaigus ja siis on abiks mao happesust vähendavatest ravimitest.
Tervitades,
dr. Anu Ambos