kaalu langus 01.05.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere,olen 178cm pikk ja hetkel kaalun ca 70-71kg,kolm aastat tagasi kaalusin 76kg aga jätsin alkoholi tarbimise 3a tagasi täielikult maha ilma igasuguse kõrvalise abita ja hetkel rahman ka palju fūūsilit tööd teha ning päevad on pikad ja on tunda ka tiba tepresooni ja selle vastu olen kunagi ravimeid pidanud tarvutama,toitumisega probleeme pole ja muidugi annab ka väsimus tunda ning ega kodus kah suurt puhata saa kuna peres sirgub 4a poisi ots kes suht aktiivne,et kas kaalu langus võib olla kõik sellega seotud või peaks hoopis rohkem muretsema.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Pigem arvan ma, et hea söögiisu, normaalse seedimise ja piisava füüsilise koormuse juures pole hetkel muretsemiseks veel põhjust (KMI 22 - normis). Kui kaal siiski peaks tulevikus veelgi langema, soovitan oma murest perearstile rääkida ja olukorra selgitamiseks mõned analüüsid teha.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.