Insuliinisõltumatu suhkrutõbi 18.04.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Palun seletada lahti,mida tähendab insuliinisõltumatu suhkrutõbi!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Tegemist on suhkurtõvega, mida võib ravida ka teiste ravimitega peale insuliini (insuliinsõltuvat suhkurtõbe saab ravida ainult insuliiniga). See suhkurtõve vorm on tavaliselt pärilik, seotud ülekaalu ja rasvumisega ning saab alguse kesk- või vanemas eas. Esimestel põdemise aastatel piisab enamasti tablettravist, hiljem lisanduvad süstitavad ravimid nagu Lyxumia ja pikatoimeline insuliin.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

suhkrutõbi 2 tüüpi

Tere, tahaks saada info. Mul on määratud ravi, 2 korda päevas Metforal 1000, todjeo süstid õhtuti ( 50 ühikut) ja üks kord nädalas süst ozempic ( 1ühik), kuid veresuhkur on ikkagi suur 18,00, viimasel ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kui hoolimata kohusetundlikust dieedipidamisest ja korralikust raviskeemi järgimisest Teie veresuhkur ikkagi nii kõrge on, tuleb kindlasti endokrinoloogiga nõu pidada. Võimalik, et Teil on ...

Loe edasi

insuliinisõltumatu diabeet

Mu abikaasa sai 2 kuud tagasi teada, et tal on see haigus.Kas ühest arstil käimisest saab sellise diagnoosi panna?Kas ühekordsest veresuhkru mõõtmisest võib öelda, et tegemist on haigusega?
Mida ...

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kui veresuhkur on väga kõrge (üle 11 mmol/l), piisab ka ühekordsest veresuhkru määramisest, et suhkurtõbe diagnoosida. Madalamate väärtuste puhul peab analüüsi tegema vähemalt 2 korda.
Loe edasi

"suhkrutõbi ja kilpnääre"

tahtsin küsida kui on kilpnäärmega mingit probleeme kas mõjutab ka siis suhkru näitu ka mingil määral.

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kui ei ole suhkurtõbe, ei mõjuta kilpnääre veresuhkru väärtusi mingil moel. Suhkruhaigel võivad aga kilpnäärme ületalitluse korral veresuhkru väärtused tõusta.
Tervitades,
...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: