Poomis tunne kõrisõlmel ja kolmnurgas näriv valu. 26.02.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Poov tunne on juba pikemat aega kilpnäärme arst ütleb kõik korras.Kolmnurgas valu juba neli kuud sapikive pole aga arvan , et see on järsku kõhunääre sest veresuhkur on hommikul tühja kõhuga 6,6 6,4 kuidas elada selle näriva valuga ja süda ka tihti paha võtan siis cerukali vahel päevas ka mitu tabletti.Palun aidake mind.Kõhus on ka selline täistunne , raske on olla.Tööl on kätega töö ja füüsiline seda ka ei talu siis hakkab halb.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Võin veelkord kinnitada, et kilpnääre Teie vaevusi ei põhjusta. Kui valud püsivad, tuleb ikkagi uuesti perearsti või gastroenteroloogi poole pöörduda. Kõhunäärme põletiku olemasolu saab kontrollida vereprooviga, ka kõhuõõne ultraheliuuring ei teeks paha. Veresuhkur hommikul tühjalt 6,4-6,6 mmol/l on küll normist kõrgem, kuid diabeeti esialgu veel diagnoosida ei luba. Magusast võiks siiski loobuda küll.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.