TSH analüüs 22.02.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Mul jookseb kuues raseduse nädal ja TSH analüüs näitas 2,7 mlU/l.
Perearti sõnul see on normi piires ja saatekirja endokrinoloogi juuurde pole vaja, internetis leidsin et piirnorm rasedatele on 2,5. Kuidas see võib mõjutada loote ja minu tervist ja kas on mõistlik endokrinoloogi juurde minna?
Tänan!

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kui Teil ei ole kilpnäärmehaigust ja Te ei saa kilpnäärme osas mingit ravi, võib TSH väärtusega rahule jääda. TSH vahemik 1-2,5 mIU/l on eesmärkväärtus kilpnäärme alatalitluse tõttu asendusravi saavate naiste jaoks või soovitav asendusravi alustamiseks neile, kellel on diagnoositud autoimmuunne kilpnäärmehaigus.
Tõenäoliselt on Teie ja loote tervisega kõik korras.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.