Kas ja kuhu pöörduda? 14.01.18 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere!

Peale pühi on olnud mul üllatus - suurte söömispühade järgselt võtsin 5 kilo alla! Nüüd nädalaga on kadunud veel 2kg.
Oleme kaasaga planeerinud peret suurendada ja möödunud nädalal oli rõõm suur - periood jäi ära. Täna hommikul selle aja sees juba 3ndat korda testi tehes põrnitses mulle ikkagi vastu 1 ainus kriipsuke :( Samuti on paaril korral selle nädala jooksul löönud paremale alla kõhtu tugev ja terav valu. Mõtlesin algselt, et ehk algab periood, kuid mida pole seda pole...

Lugesin Teile esitatuid sarnaseid küsimusi samuti, kuid küsin igaks juhuks ka ise - kas peaksin kuhugi kontrolli pöörduma?
Mõistan, et päevad võivad ära jääda kui kaal väheneb/suureneb. Kuid pühade ajal olen TÕESTI korralikult vitsutanud - kuidas see kaal mul hoopis kaduma sai...

Ehk siis kas tunnen head meelt oma salenevast kehast või peaks mul hoopis olema põhjust muretsemiseks? :/

Lugupidamisega,
hämmingus kaalulangetaja

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Kelle muu poole ikka pöörduda kui günekoloogi poole - põhjuseks tsüklihäire. Eriti, kui valud alakõhus peaksid korduma. Igaks juhuks võiks kas perearsti või günekoloogi abiga ka kilpnäärme talitlust kontrollida.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.