Pearinglushood 27.11.17 / Endokrinoloogia

Külastaja küsib:

Tere! Ma ei oska oma murega enam kuhu pöörduda, aga ma loodan, et ehk Te saate mind kuidagi aidata.
Mind on juba viimased 4 aastat vaevanud pearinglushood, pidev minestamise tunne ja mingid imelikud hood, nagu ma väljuksin hetkeks iseendast. Kogu aeg on selline tunne, et vererõhk langeb järsku nii madalale ja sellest on ka väga halb enesetunne. Lisaks on see viimase paari kuu jooksul intensiivsemaks muutunud (pilt läheb silme ees tagurpidi või mustaks), mistõttu olen ka olnud sunnitud koolipäeva katkestama, sest ma tunnen ennast nii uimaselt ja pea käib hullult ringi. Kogu selle asja juures pean lisama, et mingeid peavalusid sellega ei kaasne.
Esimest korda olid mul samasugused sümptomid 8-aastasena, kuid need möödusid paari päeva möödudes.

Arst vastas:

Anu Ambos

dr Anu Ambos

Endokrinoloog

SA PERH Mustamäe korpus

Tere!
Suure tõenäosusega on Teie kilpnäärme ja neerupealiste talitlus kontrollitud ja leitud korras olevat. Endokrinoloogia valdkonnas on veel mõned haruldased haigused, mis võivad tekitada nn. hoosümptomaatikat, kuid seda seoses vererõhu tõusu, mitte langusega.
Soovitan konsulteerida neuroloogi ja nina-kurgu-kõrvaarstiga (tasakaaluelund asub sisekõrvas), et pearinglusele seletust leida. Kuna olete 15-aastane, paluge probleemi lahendamiseks vanemate kaasabi.
Tervitades,
dr. Anu Ambos.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Endokrinoloogia

Pearinglushood

Kas tegemist endokrinol.,neurol.või südamehaigusega

Anu Ambos

Vastas dr Anu Ambos

Tere!
Kõik segamini nagu puder ja kapsad. Ühegi endokriinhaiguse tunnuseid siiski Teie kirjast ei leidnud. Kui on diagnoositud migreen ja esineb tugev pearinglus, oleks võib-olla mõtet neuroloogiga ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: